Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Engitech is a values-driven technology agency dedicated.

Gallery

Contacts

411 University St, Seattle, USA

+1 -800-456-478-23

Genel

4 Temel Pazarlama Kuralı

Neyin ticareti yapılacağına veya belki nasıl yatırım yapılacağına karar vermek söz konusu olduğunda, birçok finansal ticaret seçeneğiniz vardır. En yaygın olanlardan bazıları Kripto Para Birimleri, Hisse Senetleri, NFT’ler, ikili opsiyonlar, vs…. Artık her enstrüman diğerinden farklı olduğu için kullanıcılar bildiklerine, başka bir deyişle sadece deneyim sahibi oldukları enstrümanlara bağlı kalmayı seçiyorlar.

Yaklaşım, kullanıcıların en çok ticaret yaptıkları şeye odaklanmalarına izin verdiği için faydalıdır, bu da daha doğru bir yaklaşımla daha yüksek karlılık sağlar. Dezavantajı, bu yaklaşımın kullanıcıların sınırlı bir portföyü olduğu anlamına gelmesidir. Portföyü genişletmek, çalışan bir risk yönetimi stratejisinin anahtarlarından biridir.

Artık ne tercih ederseniz edin, her varlık için geçerli olacak birkaç evrensel kural var;

Bir kullanıcı olarak, alım satım becerilerinizi geliştirmek için aşağıda tartıştığımız dört noktayı aklınızda tutmak isteyeceksiniz.

Analiz

Bir kullanıcı olarak, varlık fiyatlarının kendi kendine hareket etmediğini zaten biliyorsunuz; hareket etmesinin altında yatan birçok sebep vardır. Genellikle COVID-19 gibi büyük olaylar veya belirli bir ülkedeki seçimler piyasayı etkileyebilir ve çoğu zaman da bazı belirsizliklerle sarsılır. Küresel olmayan olayların tüm piyasa üzerinde kademeli bir etkisi olmasa da, hemen hemen tüm ticaret enstrümanlarında çalkantılı zamanlarda keskin değişiklikler yaygındır.

Bugünün gün ve çağında, haberleri takip etmek zor değil. Varlık fiyatlarındaki değişim tahminleriyle birlikte ekonomik ve finansal haberleri bir araya getiren çok sayıda kaynağa abone olabilirsiniz. Her ne kadar yatırımcılara sık sık bu tahminleri körü körüne takip etmekten kaçınmalarını söylüyoruz. Ancak bu bilgilere sahip olmak önemlidir. 

Teknik Analiz

Belirli bir varlığa nasıl yaklaşacağınıza karar vermenize yardımcı olması için her zaman teknik göstergeleri kullanarak grafikleri analiz etmek isteyeceksiniz. Göstergelerin kullanılması, varlığın performans geçmişini değerlendirmede ve bu verilere dayalı olarak makul ölçüde doğru tahminler yapmada araçsal olduğu için çok yardımcı olabilir.

Göstergeleri kullanmanın en önemli avantajı, herhangi bir enstrüman için eşit derecede faydalı olabilmeleridir. Göstergeler büyük ölçüde fiyat dalgalanmalarına dayandığından, sinyaller %100 doğru değildir. Ayrıca, geçmiş performansın gelecekteki performansın bir göstergesi olduğunu varsaymayın. Bu nedenle, mümkün olan en iyi bilgiye dayalı kararı vermenize yardımcı olacak temel analizle birleştirmeniz gerekir.

Kullanılanı göstergeler temel olarak tercih edilen yaklaşıma bağlı olacaktır. Bununla birlikte, çoğu durumda, MA ve RSI  gibi sadece temel göstergeler yeterli olabilir.

Bir Strateji Uygulamak

Ne kadar deneyime sahip olursanız olun, yeni veya deneyimli bir emektar olmanız önemli değil, bir strateji önemlidir. Birçok uzman bunu yıllardır söylüyor, ancak bir ticaret stratejisi olmadan, gelişme ve önemli bir kâr elde etme şansı neredeyse yok.

Eğlence için ticaret yapmayı düşünmüyorsanız, bunun yerine gerçek para kazanmak istiyorsanız, bir risk yönetimi yaklaşımına sahip olmanın yanı sıra ne ticaret yapacağınızı, nasıl analiz edeceğinizi ve yatırımın nasıl görüneceğini bilmeniz gerekir. Kendi stratejinizi oluşturmak için bir strateji oluşturma rehberini takip etmek veya başkası tarafından başarılı bir strateji kullanmak isteyeceksiniz.

Risk yönetimi

Risk yönetimi, kayıp riskini en aza indirmenize yardımcı olacaktır. Üzülmenizi ve fazla ticaret yapmanızı önleyecektir. Kuralları belirlemek, sizin de uymanız gerektiği anlamına gelir. Ticarete başlamadan önce iyi bir risk yönetimi tekniği planlanmalıdır. Sizin sakin ve güvende olmanızı, mantıklı düşünmenizi sağlar.

Bu kurallara uymak, başlangıç ​​sermayenizi korumanıza ve aynı zamanda zararları yönetmenize yardımcı olacaktır. Alım satım yapıyor olabileceğiniz varlıklar veya araçlar ne olursa olsun, bir risk yönetimi yaklaşımı kullanmak çok önemlidir.

Bu dört sütun veya bileşen hakkında ne düşünüyorsunuz? Herhangi bir varlığa evrensel olarak uygulanabilir ve kullanıcıların deneyiminden bağımsız olarak para kazanmasını sağlamak için takip edilmelidir. En deneyimli kullanıcılar bile bir risk yönetimi stratejisi olmadan para kaybedebilir.