Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Engitech is a values-driven technology agency dedicated.

Gallery

Contacts

411 University St, Seattle, USA

+1 -800-456-478-23

Genel

Nerede Duracağını Bilmek…

Muhtemelen kısa süre içinde hesabınızda binlerce doları düşünerek al sat yapmaya başladınız. Size servetinizi hızlı ve kolay bir şekilde getirecek iyi bir işlem umuyorsunuz. Yani aslında küçük bir sermayeyi bir servetle çarpabilirsiniz.

Peki, düşüncelerinizden bazıları bunlarsa sorun değil. Ancak, sadece kayıpları telafi etmek veya tek bir günde yüksek kar elde etmek için çok sayıda işlem açma tuzağına düşmeyin. Bu genellikle yeni başlayanların yaptığı bir hatadır. Zaman zaman profesyoneller de yapar.

Bu tür kararların arkasında duygular vardır. Durumun pek de elverişli olmadığını bilseniz bile, duygular size tekrar tekrar pazara girmenizi söyler. Öyleyse soru, bugün için ticareti durdurmak için doğru zaman ne zaman?

Bilgisayar başında uzun saatler geçirmek yorucu olabilir. Fiyatların hareketini izlemek, göstergelerden gelen sinyalleri beklemek ve kendi işlemlerini takip etmek çok dikkat gerektiriyor. Ve yorulduğunuzda net düşünemezsiniz. Bu yüzden bugün için bunun yeterli olduğunu söyleme becerisini öğrenmelisiniz.

Bugünlük yeter” demek zordur. Exbina‘da al sat yaparken psikolojik sınır neresi?

Çok fazla kaybetmek hüsrana yol açar.

Yalnızca yüksek kar elde etmeye odaklandığınızda, ancak birbiri ardına kayıp yaşadığınızda, hayal kırıklığı, korku ve endişe hissedebilirsiniz. Ancak bu duygular kötü danışmanlardır. Aynı şekilde açgözlülük, aşırı güven, inatçılık veya heyecan, performansınız için hiçbir işe yaramayacaktır.

En başta kendinizi anlamalısınız. Tepkilerinizi, güçlü ve zayıf yönlerinizi bilin. Bu, herhangi bir kayıptan kaçınmanıza yardımcı olacaktır.

Sihirli değneğiniz yok, bu yüzden al sat yapmak para kazanmanın kolay bir yolu değil

Bir ticaret planı oluşturun!

Sihirli bir değnek gibi bir günde size bir servet gelmeyecek. Sağlam bir ticaret planı oluşturmanız ve üzerinde çalışmanız gerekir. Açgözlülüğü bir kenara bırakmalı ve yavaş ilerlemeye hazırlanmalısınız. Yol boyunca planı ayarlayın. Sadece kazanan işlemler yapmak mümkün değildir.

İşlem kaybettiğinde ne yapacaksınız? Uzun süre üzerinde mi duracaksınız yoksa bir ders alıp neyin yanlış gittiğini kontrol edecek misiniz?

Başarılı bir tüccar, kaybedilen işlemlerden yararlanır. Onları analiz eder ve geleceğe yönelik taktiği geliştirir. Kayıpların olacağı gerçeğini kabul edin. Onlardan bir şeyler öğrenin ve devam edin.

Aşırı ticaret yapmayın!

Daha önce de belirttiğim gibi, iyi bir ticaret planı geliştirmelisiniz. Gün boyu masanızın önünde oturmak zorunda değilsiniz. Tek seansta çok fazla işlem girmenize gerek yoktur.

Daha da önemlisi, kazanma şansı yüksek olduğunda bir pozisyon açmaktır. Ve iyi bir planla, sadece birkaç işlem aşırı alım satımdan daha iyi sonuçlar sağlayabilir.

Açgözlülük seni zengin yapmayacak!

Ticaret bağımlısı olmayın.

Bağımlılık duygular tarafından belirlenir. Ya hesabınızdaki paranın nasıl büyüdüğünü görmek istersiniz ya da kayıpları derhal telafi etmeniz gerekir. Her iki yol da kontrolü kaybetmenize ve hesabınızı gereksiz yere tüketme riskine maruz kalmanıza neden olabilir.

Yani bir elinizde bir plan tuttuğunuzda ve günde sadece 2 saatinizi piyasada geçirmenizi gerektirdiğinde, ona bağlı kalın. Zaman bittiğinde durun ve bir sonraki seansa bırakın.